




Hotel Alten
Dotonbori, Osaka, Japani
Hotellin mukavuudet
Hotel Alten sijaitsee keskustassa, joten Dotonbori löytyy kivenheiton päästä ja Kuromon Market puolestaan vain 3 minuutin kävelymatkan päästä. Tämä hotelli sijaitsee 0,7 km:n päässä kohteesta Nipponbashin ostosalue ja 0,7 km:n päässä kohteesta Dotonborin Glico-mainos. Kaikissa 57 huoneessa on ilmastointi, jääkaappi sekä mikroaaltouuni. Mukavuuksiin kuuluu 42-tuumainen taulutelevisio. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, poreamme ja ilmaiset hygieniatuotteet. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on työpöytä ja ilmainen pullovesi. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Dotonbori - 0,1 km / 0,1 mi
Kuromon Market - 0,3 km / 0,2 mi
Tombori Riverwalkin joenrantareitti - 0,3 km / 0,2 mi
Namba Walkin ostoskeskus - 0,3 km / 0,2 mi
Doton Plazan ostoskeskus - 0,3 km / 0,2 mi
Dōtombori-käytävä - 0,4 km / 0,3 mi
Hozenji-Yokochon kuja - 0,6 km / 0,4 mi
Nipponbashin ostosalue - 0,7 km / 0,4 mi
Namba Grand Kagetsu -teatteri - 0,7 km / 0,5 mi
Dotonborin Glico-mainos - 0,7 km / 0,5 mi
Shinsaibashi-suji ostoskatu - 0,8 km / 0,5 mi
Amerikamura - 0,9 km / 0,5 mi
Namban puistot - 1,1 km / 0,7 mi
EDION Arena Osaka - 1,3 km / 0,8 mi
Osaka Shinkabukizan teatteri - 1,4 km / 0,8 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 18,2 km / 11,3 mi
Kobe (UKB) - 43,8 km / 27,2 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 52,2 km / 32,4 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Omatoiminen pysäköinti: 1000 JPY per yö
- Aikainen sisäänkirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 1000 JPY
- Lisävuode: 3000.0 JPY per yö
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
Hotel Alten kartta
Osoite
Hotel Alten
1 Chome Higashi 6-12, Dotonbori
542-0077
Dotonbori, Osaka, Japani
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.

























