




New Memnon Hotel
Länsiranta, Egypti
Hotellin mukavuudet
Memnonin kolossit sijaitsee kivenheiton päässä ja Medinet Habu (historiallinen temppeli) puolestaan 15 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 2 km:n päässä kohteesta Kuningattarien laakso ja 7,4 km:n päässä kohteesta Kuninkaiden laakso. Kaikissa 22 huoneessa on ilmastointi, jääkaappi sekä taulutelevisio. Jokaisessa huoneessa on parveke tai terassi. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Käytössäsi on kylpyhuone, jossa on suihku. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Memnonin kolossit - 0,1 km / 0,1 mi
Medinet Habu (historiallinen temppeli) - 1,2 km / 0,8 mi
Ramesseum (historiallinen temppeli) - 1,5 km / 0,9 mi
Deir el-Medina - 1,8 km / 1,1 mi
Aatelisten haudat - 1,9 km / 1,2 mi
Kuningattarien laakso - 2 km / 1,2 mi
Nefertarin hauta - 2,2 km / 1,4 mi
Muinaisen Theban nekropoli - 2,3 km / 1,4 mi
Malkata (historiallinen alue) - 2,5 km / 1,5 mi
Seti I:n kuolintemppeli - 2,7 km / 1,7 mi
Deir el-Bahri (historiallinen alue) - 2,7 km / 1,7 mi
Mentuhotep II:n temppeli - 2,8 km / 1,8 mi
Hatšepsutin temppeli - 2,9 km / 1,8 mi
Carterin talo - 3,1 km / 1,9 mi
Seti I:n hauta - 3,2 km / 2 mi
Lähin suuri lentokenttä on Luxor (LXR-Luxorin kansainvälinen lentokenttä) - 30,1 km / 18,7 mi
Käytössäsi on express-sisäänkirjautuminen, express-uloskirjautuminen ja kuivapesula-/pesulapalvelut. Käytössäsi on lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden). Jos saavut autolla, voit pysäköidä helposti, sillä ilmainen valet-pysäköinti kuuluu myös palveluihin. Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu ulkouima-allas ja vuokrattavat polkupyörät. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja televisio yleisissä tiloissa. Lähistöllä sijaitseville nähtävyyksille pääsee helposti alueellisilla kuljetuksilla (lisämaksusta). Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen ravintolan, kahvila ja huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Ilmainen tilauksen mukaan valmistettu aamiainen tarjoillaan päivittäin klo 7.00–10.00.- Lentokenttäkuljetusmaksu: 20 USD per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 3 henkilöä)
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Uima-allasta voi käyttää klo 10.00–22.00.
- Enintään 2 korkeintaan 12 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä ja avustajaeläimiä.
New Memnon Hotel kartta
Osoite
New Memnon Hotel
Memnon St, West Bank
Länsiranta, Egypti
N 25.719811 E 32.61114
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.



















































