




Universal Bay Condominium
Minato, Japani
Hotellin mukavuudet
Osakan Kaiyukan-akvaario sijaitsee 2 minuutin ajomatkan päässä ja Kyocera Dome Osaka 6 minuutin ajomatkan päässä. Tämä huoneisto sijaitsee 6,3 km:n päässä kohteesta Universal Studios Japan™ ja 8,4 km:n päässä kohteesta Dotonbori. Tämä huoneisto tarjoaa käyttöösi keittonurkkauksen, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin ja liesi. Huoneessa on parveke. 32-tuumainen taulutelevisio, jossa on digitaalikanavat, tarjoaa viihdykettä ja ilmainen langaton internetyhteys takaa, että voit pysyä yhteydessä. Mukavuuksiin kuuluu työpöytä ja mikroaaltouuni. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Osakan Kaiyukan-akvaario - 0,5 km / 0,3 mi
Tempozanin jättiläismaailmanpyörä - 0,6 km / 0,4 mi
Tempozan-vuori - 0,6 km / 0,4 mi
Legoland Discovery Center - 0,7 km / 0,4 mi
Osakan kunnallinen keskuskuntosali - 1,5 km / 0,9 mi
Solaniwa-Onsen Osaka Bay Tower - 3,6 km / 2,2 mi
Osaka Bay Tower - 3,6 km / 2,2 mi
Kyocera Dome Osaka - 4,6 km / 2,9 mi
Osakan prefektuurin hallituksen Sakishima-rakennus - 3,3 km / 2,1 mi
Osakan satama - 3,8 km / 2,4 mi
Intex Osaka - 4,1 km / 2,6 mi
Ookini Arena Maishima - 6,1 km / 3,8 mi
Universal CityWalk® Osaka -ostoskeskus - 6,3 km / 3,9 mi
Universal Studios Japan™ - 6,3 km / 3,9 mi
Zepp Osaka Bayside - 7,1 km / 4,4 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 23,4 km / 14,6 mi
Kobe (UKB) - 35,8 km / 22,3 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 44,2 km / 27,5 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
- Majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti.
- Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.
Universal Bay Condominium kartta
Osoite
Universal Bay Condominium
2-7-33 Chikkou, Minato-ku
552-0021
Minato, Japani
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.








































