Riad Marjana Suites & Spa
Fes El Bali, Fès, Marokko
Arvostelut
Hotellin mukavuudet
Riad Marjana Suites & Spa sijaitsee keskustassa, joten Glaouin palatsi löytyy kivenheiton päästä ja Der Bathan museo puolestaan vain 7 minuutin kävelymatkan päästä. Tämä luksusluokan riad sijaitsee 1 km:n päässä kohteesta Parc Jnane Sbile (puisto) ja 1,3 km:n päässä kohteesta Kassr Annoujoum Ducci -säätiö. Kaikkien 16 huoneen varusteluun kuuluu taulutelevisio. Mukavuuksiin kuuluu satelliittikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu kylpyamme tai suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Varusteluun kuuluu puhelin, tallelokero ja ilmainen pullovesi. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Glaouin palatsi - 0,2 km / 0,1 mi
Der Bathan museo - 0,6 km / 0,3 mi
Kassr Annoujoum Ducci -säätiö - 0,6 km / 0,4 mi
Vesikello - 0,7 km / 0,4 mi
Bou Inanian madrasa - 0,7 km / 0,4 mi
Sininen portti - 0,7 km / 0,5 mi
Sidi Moussa-nahkatehdas - 0,8 km / 0,5 mi
Talisman Taidegalleria - 0,9 km / 0,5 mi
Chrabliyine-moskeija - 0,9 km / 0,6 mi
Funduq Kaat Smen - 0,9 km / 0,6 mi
Place Bou Jeloud - 1 km / 0,6 mi
Nejjarine-aukio - 1 km / 0,6 mi
Parc Jnane Sbile (puisto) - 1 km / 0,6 mi
Funduq al-Najjarin - 1 km / 0,6 mi
Place R'cifin aukio - 1 km / 0,6 mi
Lähin suuri lentokenttä on Fes (FEZ-Saiss) - 16,6 km / 10,3 mi
Käytössäsi on kuivapesula-/pesulapalvelut, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja kielitaitoinen henkilökunta. Hyödynnä lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden). Täyden palvelun kylpylässä voit rentoutua muun muassa hieronnassa. Paikan päällä on lisäksi sisäuima-allas sekä höyrysauna. Tämän riadin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja pelihalli/-huone. Riadin ravintola on hyvä paikka lounaan ja illallisen nauttimiseen. Palveluihin kuuluu myös ympärivuorokautinen huonepalvelu. Hotelli järjestää ilmaiset kutsut, joilla voit tavata muita asiakkaita. Kutsut järjestetään päivittäin. Ilmainen mannermainen aamiainen tarjoillaan päivittäin klo 7.00–11.00.Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupungin perimä vero: 30.88 MAD per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Lentokenttäkuljetusmaksu: 200 MAD per ajoneuvo yhteen suuntaan
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Hierontapalvelut tulee varata etukäteen. Varauksen voi tehdä ottamalla majoituspaikkaan yhteyttä ennen saapumista soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
- Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
- Tämä majoituspaikka ei tarjoile alkoholia.
- Kaikki maksut voidaan maksaa käteisettömillä maksutavoilla.
- Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.
Riad Marjana Suites & Spa kartta
Osoite
Riad Marjana Suites & Spa
16, Derb Ziat Arssat Bennis Douh
30110
Fes El Bali, Fès, Marokko
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.



































































































