




Astoria
Leukerbad, Sveitsi
Hotellin mukavuudet
Astoria sijaitsee vuoristossa, ja Leukerbad Thermen kylpylä ja Leukerbad-laskettelukeskus 5 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä perheystävällinen hotelli sijaitsee 0,6 km:n päässä kohteesta Alpenthermen kylpylä ja 1 km:n päässä kohteesta Leukerbad Sports Arena. Kaikkien 28 huoneen varusteluun kuuluu jääkaappi ja mikroaaltouuni. Jokaisessa huoneessa on parveke. Mukavuuksiin kuuluu plasmatelevisio ja kaapelikanavat. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu kylpyamme tai suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Leukerbad Thermen kylpylä - 0,2 km / 0,1 mi
Leukerbad-laskettelukeskus - 0,3 km / 0,2 mi
Alpenthermen kylpylä - 0,4 km / 0,2 mi
Torrent-köysirata - 0,4 km / 0,3 mi
Leukerbad Sports Arena - 0,9 km / 0,6 mi
Gemmin gondolihissi - 1,2 km / 0,7 mi
Thermal Canyon Walk - 1,3 km / 0,8 mi
Pfyn-Finges Nature Park - 1,9 km / 1,2 mi
Torrentbahn - 2,9 km / 1,8 mi
Flaschen–Torrentalpin hiihtohissi - 2,9 km / 1,8 mi
Rinderhütte–Schwalbennestin hiihtohissi - 13,2 km / 8,2 mi
Torrentin hiihtohissi - 13,7 km / 8,5 mi
Wine Museum - 15,7 km / 9,7 mi
Bhutan Bridge - 16,1 km / 10 mi
Géronden järvi - 19,3 km / 12 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Sion (SIR) - 43,1 km / 26,8 mi
Geneven kansainvälinen lentokenttä (GVA) - 196,6 km / 122,2 mi
Majoituspaikan ensisijainen lentokenttä on Geneven kansainvälinen lentokenttä (GVA).
Käytössäsi on ilmaiset sanomalehdet aulassa, kuivapesula-/pesulapalvelut ja kielitaitoinen henkilökunta. Palveluihin kuuluu maksullinen omatoiminen pysäköinti. Vietä päivä rinteissä tai kokeile jotain muuta - muun muassa hiihtoyhteys rinteeseen kuuluu hotellin palveluihin. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, pelihalli/-huone ja suksivarasto. Hotellin ravintola on hyvä paikka illallisen nauttimiseen, tai voit hyödyntää kahvilan tarjonnan. Haluatko rentoutua? Nauti muutama drinkki 2 baarissa. Hotelstars-unioni määrittää majoituspaikkojen virallisen tähtiluokituksen maassa: Sveitsi. Tämän majoituspaikan tähtiluokitus on 3 stars.Majoituspaikka veloittaa seuraavat maksut:
- Kaupungin perimä vero: 6.00 CHF per henkilö per yö aikuisilta; 3.00 CHF per yö asiakkailta, jotka ovat iältään 6–16 vuotta vanhoja. Tätä veroa ei peritä alle 6 vuotta vanhoilta lapsilta.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Katettu omatoiminen pysäköinti: 12.00 CHF per päivä (ilman kulkurajoituksia)
- Lemmikit: 12 CHF per lemmikki per yö
- Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Pysäköintialueella on korkeusrajoituksia.
Astoria kartta
Osoite
Astoria
Untere Maressenstrasse 38
3954
Leukerbad, Sveitsi
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.

























































