Richmond Hotel Sapporo Odori
Odori, Sapporo, Japani
Arvostelut
Hotellin mukavuudet
Richmond Hotel Sapporo Odori sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Tanukikojin ostoskatu ja vain 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Nijo-tori. Tämä hotelli sijaitsee 1 km:n päässä kohteesta Odorin puisto ja 1,2 km:n päässä kohteesta Nakajiman puisto. Kaikkien 187 huoneen varusteluun kuuluu jääkaappi ja taulutelevisio. Käytössäsi on satelliittikanavat ja ilmainen internetyhteys (langaton ja kiinteä). Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, syvä kylpyamme ja ilmaiset hygieniatuotteet. Varusteluun kuuluu puhelin, työpöytä ja vedenkeitin. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Tanukikojin ostoskatu - 0,2 km / 0,1 mi
Soseigawan puisto - 0,5 km / 0,3 mi
Ramen Yokocho - 0,5 km / 0,3 mi
Susukino-katu - 0,5 km / 0,3 mi
Nijo-tori - 0,5 km / 0,3 mi
Sapporon kellotorni - 0,7 km / 0,4 mi
Sapporon tv-torni - 0,7 km / 0,4 mi
Sankichi-pyhäkkö - 0,7 km / 0,5 mi
Musta liukumäki Mantra - 0,9 km / 0,5 mi
Toyokawa Inari Sapporo Betsuin - 0,9 km / 0,6 mi
Entinen Hokkaidon hallinnon toimistorakennus - 1 km / 0,6 mi
Sapporon kulttuuritaiteiden teatteri hitaru - 1 km / 0,6 mi
Odorin puisto - 1 km / 0,6 mi
Odori Bisse - 1,1 km / 0,7 mi
Nakajiman puisto - 1,2 km / 0,7 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Sapporo (OKD-Okadama) - 11,8 km / 7,3 mi
Chitosen uusi lentokenttä (CTS) - 49,5 km / 30,8 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Maksu buffetaamiaisesta: noin 2800 JPY aikuisille ja 1400 JPY lapsille
- Pysäköintimaksu lähellä sijaitsevalla pysäköintialueella: 1500 JPY per yö (80 metrin päässä)
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Yksi korkeintaan 12 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
- Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Richmond Hotel Sapporo Odori kartta
Osoite
Richmond Hotel Sapporo Odori
4 Chome-4-1 Minami 2 Jonishi Chuo-ku
060-0062
Odori, Sapporo, Japani
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.




























































