




PopAlp la Plagne
Plagnen hiihtokeskus, Mâcot-la-Plagne, Ranska
Arvostelut
Hotellin mukavuudet
PopAlp la Plagne sijaitsee hiihtohissien lähellä, joten La Plagne -hiihtokeskus löytyy kivenheiton päästä ja La Plagnen rattikelkkailurata puolestaan vain 5 minuutin ajomatkan päästä. Tämä hiihtoon sopiva hotelli sijaitsee 12 km:n päässä kohteesta Les Arcs. Tässä majoituspaikassa on 57 yksilöllisesti sisustettua huonetta, joiden varusteluun kuuluu muun muassa espressokoneet ja äly-tv:t. Jokaisessa huoneessa on parveke. Mukavuuksiin kuuluu satelliittikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Käytössäsi on kylpyhuone, josta löytyy suihku ja hiustenkuivaaja. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
La Plagne -hiihtokeskus - 0,1 km / 0,1 mi
Aime 2000 -hiihtokeskus - 0,1 km / 0,1 mi
Paradiski-hiihtokeskus - 0,1 km / 0,1 mi
Pollux - 0,3 km / 0,2 mi
Ecole Aime 2000 - 0,5 km / 0,3 mi
La Bergerie -hiihtohissi - 0,8 km / 0,5 mi
Samba - 1 km / 0,6 mi
André Martzolf - 1,6 km / 1 mi
Morbleu - 2,4 km / 1,5 mi
Plagne 1800:n hiihtohissi - 2,5 km / 1,5 mi
Belle Plagnen hiihtohissi - 3,5 km / 2,2 mi
La Plagnen rattikelkkailurata - 4,1 km / 2,5 mi
Montalbertin hiihtohissi - 8,5 km / 5,3 mi
Peisey-Vallandryn hiihtoalue - 10,4 km / 6,5 mi
Champagnyn gondoli - 11,4 km / 7,1 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Grenoble (GNB-Grenoble - Isere) - 184,2 km / 114,4 mi
Lyon (LYS-Saint-Exupery) - 194,1 km / 120,6 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupungin perimä vero: 2.75 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Maksu buffetaamiaisesta: noin 21 EUR aikuisille ja 21 EUR lapsille
- Lemmikit: 25 EUR per lemmikki per päivä
- Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
- Majoituspaikassa on tarjolla yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
PopAlp la Plagne kartta
Osoite
PopAlp la Plagne
92 Montee de la Lovatiere
73210
Plagnen hiihtokeskus, Mâcot-la-Plagne, Ranska
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.






































