1 / 18

Leonidas View

Sparta, Kreikka

Kuningas Leonidaksen patsas on lähistöllä



Hotellin mukavuudet

Ilmastointi
Internet
Pesukone
Pysäköinti
Vedenkeitin
Kahvinkeitin
Televisio
Uuni
Kaapeli- tai satelliitti-TV
Hiustenkuivaaja
Rauta
Silitysrauta ja silityslauta
Mikroaaltouuni
Parveke
Parveke tai terassi
Kylpyamme tai suihku
Tupakointi ei sallittu
Lemmikkieläimet eivät ole sallittuja
Suihku

Kuningas Leonidaksen patsas sijaitsee kivenheiton päässä ja Spartan arkeologinen museo puolestaan 8 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä huoneisto sijaitsee 1 km:n päässä kohteesta Olive and Greek Olive Oil Museum ja 1,1 km:n päässä kohteesta Artemis Orthian temppeli. Tämä ilmastoitu huoneisto tarjoaa käyttöösi keittiö, jossa on jääkaappi ja uuni. 50-tuumainen äly-TV, jossa on kaapelikanavat, tarjoaa viihdykettä ja ilmainen langaton internetyhteys takaa, että voit pysyä yhteydessä. Käytössäsi on mikroaaltouuni ja kahvin-/vedenkeitin, ja ilmainen vauvansänky on saatavilla pyynnöstä. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Kuningas Leonidaksen patsas - 0,1 km / 0,1 mi
Spartan Koumantarios-galleria - 0,2 km / 0,1 mi
Spartan arkeologinen museo - 0,6 km / 0,4 mi
Muinainen Sparta - 0,6 km / 0,4 mi
Artemis Orthian temppeli - 0,9 km / 0,5 mi
Olive and Greek Olive Oil Museum - 1 km / 0,6 mi
Menelaion - 1,1 km / 0,7 mi
Sparta Racing Circuit MOTUL - 5,5 km / 3,4 mi
Mitropolis - 7,1 km / 4,4 mi
Mystran arkeologinen alue - 7,4 km / 4,6 mi
Mistra Castro (monumentti) - 9,3 km / 5,8 mi
Loukan kanjoni - 17,2 km / 10,7 mi
Estate Theodorakakos - 17,8 km / 11,1 mi
Muinainen Pellana - 21,2 km / 13,2 mi
Profitis Ilias - 26,7 km / 16,6 mi

Tämän huoneiston lähin lentokenttä on Kalamata (KLX-Kalamatan kansainvälinen lentokenttä) - 91,9 km / 57,1 mi

Käytössäsi on matkatavarasäilytys ja hissi. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Tässä savuttomassa huoneistossa on ilmainen pysäköinti lähistöllä.

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–31.3. välisenä aikana 2.00 EUR per majoitustila per yö
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–31.10. välisenä aikana 8.00 EUR per majoitustila per yö

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 500 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Leonidas View kartta

Osoite

Leonidas View

143 Konstantinou Palaiologou

231 00

Sparta, Kreikka

Miksi valita Sembo

Voittamaton arvo ja joustavuus

Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.

Matkailijat luottavat ympäri maailmaa

Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.

Helppo matkasuunnittelu

Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.

Matkusta omalla tavallasi

Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.