




Hotel Granvia Osaka
Umeda, Osaka, Japani
Hotellin mukavuudet
Hotel Granvia Osaka sijaitsee keskustassa, ja Umeda Sky Building ja Osakan tiedemuseo 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 4,3 km:n päässä kohteesta Osakan historiallinen museo ja 5,5 km:n päässä kohteesta Osakan linna. Kaikkien 726 huoneen varusteluun kuuluu taulutelevisio. Varusteluun kuuluu sänky, jossa on untuvapeitot ja ylelliset vuodevaatteet. Mukavuuksiin kuuluu maksulliset elokuvat. Maksuton internetyhteys (langaton ja kiinteä) pitää sinut yhteydessä verkkoon. Kylpyhuoneesta löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Hanshinin tavaratalo - 0,1 km / 0,1 mi
Hankyu Umeda Main Store - 0,3 km / 0,2 mi
Herbisin aukio - 0,3 km / 0,2 mi
Osakan kaupungin asema - 0,4 km / 0,2 mi
HEP Five -ostoskeskus - 0,5 km / 0,3 mi
Pokemon Centre Osaka - 0,5 km / 0,3 mi
LUCUA Osaka - 0,5 km / 0,3 mi
Sankei Hall Breezen monitoimihalli - 0,6 km / 0,3 mi
Grand Front Osaka -ostoskeskus - 0,6 km / 0,3 mi
Hankyu Sanbangai - 0,7 km / 0,4 mi
Umeda Sky Building - 0,9 km / 0,6 mi
Juhlasali - 1,1 km / 0,7 mi
Osakan kaupungintalo - 1,1 km / 0,7 mi
Umeda Arts Theater (teatteri) - 1,1 km / 0,7 mi
Osakan keskustan kulttuurisali - 1,4 km / 0,9 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 14,8 km / 9,2 mi
Kobe (UKB) - 43,3 km / 26,9 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 51,7 km / 32,1 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Maksu buffetaamiaisesta: noin 4700 JPY aikuisille ja 2300 JPY lapsille
- Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Yksi korkeintaan 12 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
- Kaikki maksut voidaan maksaa käteisettömillä maksutavoilla.
- Kontaktiton uloskirjautuminen on saatavilla.
Hotel Granvia Osaka kartta
Osoite
Hotel Granvia Osaka
3-1-1 Umeda
530-0001
Umeda, Osaka, Japani
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.






























































































