1 / 53

George Hotel Launceston

Launceston, Tasmania, Australia

Kaupungissa Launceston (Launcestonin liikekeskusta)



Hotellin mukavuudet

Ilmastointi
Baari
Internet
Kokoustila
Pysäköinti
Televisio
Turvallisuuslaatikko
Puhelin
Hiustenkuivaaja
Rauta
Silitysrauta ja silityslauta
Parveke
Parveke tai terassi
Kylpyamme tai suihku
Tupakointi sallittu
Lemmikkieläimet eivät ole sallittuja
Suihku
Työpöytä

George Hotel Launceston sijaitsee keskustassa, joten City Park (puisto) löytyy kivenheiton päästä ja Launceston Aquatic Centre puolestaan vain 5 minuutin kävelymatkan päästä. Tämä hotelli sijaitsee 0,3 km:n päässä kohteesta Kansallinen automuseo ja 0,4 km:n päässä kohteesta Design Centre of Tasmania. Tässä majoituspaikassa on 38 kodikasta huonetta. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, hiustenkuivaaja ja tohvelit. Varusteluun kuuluu puhelin, tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone) ja työpöytä. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

City Park (puisto) - 0,1 km / 0,1 mi
Launceston Aquatic Centre - 0,4 km / 0,3 mi
Design Centre of Tasmania - 0,4 km / 0,3 mi
City Park Radio Museum - 0,5 km / 0,3 mi
Albert Hall Convention Centre (messukeskus) - 0,5 km / 0,3 mi
Kansallinen automuseo - 0,5 km / 0,3 mi
Tassie Tiger Mini Golf - 0,6 km / 0,4 mi
Indoor Sports Center - 0,6 km / 0,4 mi
Harvest Market - 0,6 km / 0,4 mi
Princess Theatre - 0,6 km / 0,4 mi
Boags Brewery (museo) - 0,7 km / 0,4 mi
Queen Victoria Museum & Art Gallery - 0,8 km / 0,5 mi
The Town Clock - 0,8 km / 0,5 mi
1842 Gallery - 0,9 km / 0,5 mi
Brisbane Street Mall (ostoskeskus) - 0,9 km / 0,6 mi

Lähin suuri lentokenttä on Launceston, Tasmania (LST) - 15,6 km / 9,7 mi

Käytössäsi on matkatavarasäilytys, pyykinpesutilat ja hissi. Tämä hotelli tarjoaa liikeasiakkailleen 3 kokoushuonetta. Palveluihin kuuluu maksullinen omatoiminen pysäköinti. Seuraavat palvelut ovat saatavilla: lahjatavaraliikkeitä/lehtikioskeja, televisio yleisissä tiloissa ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Three Steps On George palvelee majoituspaikan asiakkaita. Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki baarissa. Lisämaksullinen buffetaamiainen tarjoillaan arkipäivisin klo 7.00–9.00 ja viikonloppuisin klo 7.30–10.00.
  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 24.00–33.00 AUD aikuisille ja 15.00–24 AUD lapsille
  • Omatoiminen pysäköinti: 15.00 AUD per päivä

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

George Hotel Launceston kartta

Osoite

George Hotel Launceston

31a cnr of George and Elizabeth Streets

7250

Launceston, Tasmania, Australia

Miksi valita Sembo

Voittamaton arvo ja joustavuus

Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.

Matkailijat luottavat ympäri maailmaa

Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.

Helppo matkasuunnittelu

Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.

Matkusta omalla tavallasi

Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.