




Hotel Carlton Mayfair
Stockum, Düsseldorf, Saksa
Arvostelut
Hotellin mukavuudet
Hotel Carlton Mayfair sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Messu Düsseldorf ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Merkur Spiel-Arena. Tämä hotelli sijaitsee 5,3 km:n päässä kohteesta Konigsallee ja 0,6 km:n päässä kohteesta Aquazoo-Löbbecke-Museo. Kaikkien 10 huoneen varusteluun kuuluu LCD-televisio. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Varusteluun kuuluu puhelin, työpöytä ja kahvin-/vedenkeitin. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Messu Düsseldorf - 0,4 km / 0,2 mi
Congress Centre Düsseldorf - 0,7 km / 0,4 mi
Aquazoo-Löbbecke-Museo - 0,7 km / 0,4 mi
Rein - 1,7 km / 1,1 mi
Merkur Spiel-Arena - 2 km / 1,2 mi
Düsseldorfin synagoga - 3,2 km / 2 mi
Hovipuutarha - 3,6 km / 2,2 mi
NRW-Forum Düsseldorf - 3,6 km / 2,3 mi
Seestern - 3,6 km / 2,3 mi
Museum Kunstpalast (museo) - 3,7 km / 2,3 mi
Tonhalle-konserttisali - 3,8 km / 2,3 mi
Tonhalle Düsseldorf - 3,8 km / 2,3 mi
Düsseldorfin taideakatemia - 4 km / 2,5 mi
St Lambertuksen kirkko - 4,2 km / 2,6 mi
Rochus-kirkko - 4,3 km / 2,6 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Düsseldorfin kansainvälinen lentokenttä (DUS) - 5,9 km / 3,7 mi
Düsseldorf–Mönchengladbachin lentokenttä (MGL) - 28,7 km / 17,8 mi
Köln-Bonnin lentokenttä (CGN) - 65,7 km / 40,8 mi
Majoituspaikan ensisijainen lentokenttä on Düsseldorfin kansainvälinen lentokenttä (DUS).
Käytössäsi on ilmainen kiinteä internetyhteys, kuivapesula-/pesulapalvelut ja kielitaitoinen henkilökunta. Käytössäsi on terassi sekä ilmainen langaton internetyhteys ja concierge-palvelut. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.00–9.00.Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupungin perimä vero: 3.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 21 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Maksu buffetaamiaisesta: noin 12 EUR per henkilö
- Vauvansänky: 8.0 EUR per päivä
- Lisävuode: 25.0 EUR per päivä
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.
Hotel Carlton Mayfair kartta
Osoite
Hotel Carlton Mayfair
Stockumer Kirchstrasse 3
40474
Stockum, Düsseldorf, Saksa
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.































