




The S Hotel Al Barsha
Al Barsha, Dubai, Arabiemiraatit
Hotellin mukavuudet
Mall of the Emirates ja Burj al-arab sijaitsevat 15 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä kylpylälomalle soveltuva hotelli sijaitsee 17,9 km:n päässä kohteesta Dubai Mall ja 18,4 km:n päässä kohteesta Marinan ranta. Kaikissa 246 huoneessa on ilmastointi, minibaari sekä LED-TVt. Käytössäsi on kaapelikanavat ja ilmainen internetyhteys (langaton ja kiinteä). Kylpyhuoneesta löytyy ilmaiset hygieniatuotteet ja kylpyamme tai suihku, jossa on sadesuihkupää. Varusteluun kuuluu puhelin, tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone) ja työpöytä. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Dubai Science Parkin yritysalue - 0,1 km / 0,1 mi
Dubai Butterfly Garden - 2 km / 1,2 mi
Dubain Miracle Garden - 2 km / 1,2 mi
Dubailand (huvipuisto) - 3,8 km / 2,4 mi
Dubai Hills Mall - 4,5 km / 2,8 mi
Arabian Ranches Golf Club - 6,9 km / 4,3 mi
Circle Mall - 7,3 km / 4,6 mi
Dubai Autodrome - 8,5 km / 5,3 mi
Dubai International Stadium - 9,1 km / 5,7 mi
Al Barsha Pond Parkin puisto - 10,2 km / 6,3 mi
Dubain poliisimuseo - 10,4 km / 6,5 mi
Mall of the Emirates - 10,5 km / 6,5 mi
Jebel Ali Race Course (laukkarata) - 10,8 km / 6,7 mi
Fatima Abdullah Mohammed Rasheedin moskeija - 10,9 km / 6,8 mi
Global Village - 11,1 km / 6,9 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Dubai (DWC-Al-Maktoumin kansainvälinen lentoasema) - 36,6 km / 22,8 mi
Dubai (DXB-Dubain kansainvälinen lentoasema) - 30 km / 18,6 mi
Sharjah (SHJ-Sharjahin kansainvälinen lentoasema) - 52,4 km / 32,5 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupungin perimä vero: 15.00 AED per majoitustila per yö Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan turismimaksun. Maksu on 15.00 AED ensimmäisestä makuuhuoneesta per yö, ja se nousee 15.00 AED:lla per yö jokaisen lisämakuuhuoneen myötä.
- 500 AED:n suuruinen vahinkotakuumaksu veloitetaan ennen sisäänkirjautumista.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Maksu buffetaamiaisesta: noin 55 AED per henkilö
- Lentokenttäkuljetusmaksu: 250 AED per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 4 henkilöä)
- Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
- Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
- Lisävuode: 100.0 AED per yö
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Uima-allasta voi käyttää klo 7.00–20.00.
- Hierontapalvelut ja kylpylähoidot tulee varata etukäteen. Varauksen voi tehdä ottamalla majoituspaikkaan yhteyttä ennen saapumista soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
- Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
- Tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä ja avustajaeläimiä.
- Tämä majoituspaikka ei tarjoile alkoholia.
- Kontaktiton uloskirjautuminen on saatavilla.
The S Hotel Al Barsha kartta
Osoite
The S Hotel Al Barsha
Al Barsha, South Umm Suqeim Road
Al Barsha, Dubai, Arabiemiraatit
N 25.069861 E 55.244083
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.































