




Mariana Hotel
Vanha Dubai, Arabiemiraatit
Hotellin mukavuudet
Kultabasaari ja Al Ghurair Centre -ostoskeskus sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 7,2 km:n päässä kohteesta Dubain risteilyterminaali ja 8,2 km:n päässä kohteesta Dubai World Trade Centre. Kaikissa 84 huoneessa on ilmastointi, jääkaappi sekä minibaari. Mukavuuksiin kuuluu LED-televisio ja kaapelikanavat. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys. Kylpyhuoneesta löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on tallelokero ja työpöytä. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Naif Souq (ostosalue) - 0,4 km / 0,2 mi
Kultabasaari - 0,7 km / 0,4 mi
Maustesouk - 0,8 km / 0,5 mi
Deiran maustetori - 0,8 km / 0,5 mi
Deira Twin Towers -ostoskeskus - 0,8 km / 0,5 mi
Hindi Lane - 1,4 km / 0,8 mi
Dubain museo - 1,6 km / 1 mi
Dawwār as Samakah - 1,6 km / 1 mi
Al Ghurair Centre -ostoskeskus - 1,8 km / 1,1 mi
Tekstiilisouk - 1,8 km / 1,1 mi
Šeikki Saeed Al Maktoumin talo - 1,9 km / 1,2 mi
Suuri moskeija - 1,9 km / 1,2 mi
The Heritage Village - 2 km / 1,2 mi
SMCCU Sheikh Mohammedin kulttuurikeskus - 2,1 km / 1,3 mi
Meenan basaari - 2,2 km / 1,4 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Dubai (DXB-Dubain kansainvälinen lentoasema) - 6,9 km / 4,3 mi
Sharjah (SHJ-Sharjahin kansainvälinen lentoasema) - 30,3 km / 18,8 mi
Dubai (DWC-Al-Maktoumin kansainvälinen lentoasema) - 68 km / 42,3 mi
Majoituspaikan ensisijainen lentokenttä on Dubai (DXB-Dubain kansainvälinen lentoasema).
Käytössäsi on business center, ilmaiset sanomalehdet aulassa ja kuivapesula-/pesulapalvelut. Hyödynnä lentokenttäkuljetukset. Seuraavat palvelut ovat saatavilla: ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja alennus lähistöllä sijaitsevan kuntoilutilan käytöstä. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen 2 ravintolaa. Palveluihin kuuluu myös ympärivuorokautinen huonepalvelu ja kahvila. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.00–10.00.Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupungin perimä vero: 7.00 AED per majoitustila per yö Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan turismimaksun. Maksu on 7.00 AED ensimmäisestä makuuhuoneesta per yö, ja se nousee 7.00 AED:lla per yö jokaisen lisämakuuhuoneen myötä.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Maksu buffetaamiaisesta: noin 20 AED per henkilö
- Valet-pysäköinti: 25 AED per yö
- Vauvansänky: 50.0 AED per yö
- Lisävuode: 100.0 AED per yöpyminen
- Luottokorttimaksuista veloitetaan 2 %:n suuruinen lisämaksu
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä ja avustajaeläimiä.
- Tässä majoituspaikassa ei tarjoilla alkoholia.
Mariana Hotel kartta
Osoite
Mariana Hotel
Al Sabkha Road
83163
Vanha Dubai, Arabiemiraatit
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.

























































