




Fortune Karama Hotel
Al Karama, Dubai, Arabiemiraatit
Hotellin mukavuudet
Fortune Karama Hotel sijaitsee keskustassa, ja Dubai World Trade Centre ja BurJumanin ostoskeskus 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 5,2 km:n päässä kohteesta Dubain risteilyterminaali ja 7,3 km:n päässä kohteesta Dubai Mall. Kaikkien 118 huoneen varusteluun kuuluu minibaari ja taulutelevisio. Mukavuuksiin kuuluu satelliittikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu kylpyamme tai suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone) ja työpöytä. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
BurJumanin ostoskeskus - 1,3 km / 0,8 mi
Zabeel-puisto - 1,4 km / 0,8 mi
Dubai Frame - 1,4 km / 0,9 mi
Lamcy Plaza -ostoskeskus - 1,7 km / 1,1 mi
Dubai Garden Glow - 2,3 km / 1,5 mi
American Hospital Dubai - 2,5 km / 1,6 mi
Dubai World Trade Centre - 2,6 km / 1,6 mi
Al Hudaiba Parkin puisto - 2,7 km / 1,7 mi
Al Seef - 2,7 km / 1,7 mi
Dubai International Convention and Exhibition Centre - 3 km / 1,9 mi
Dubain poukaman puisto - 3,2 km / 2 mi
Meenan basaari - 3,2 km / 2 mi
Dubain museo - 3,2 km / 2 mi
Tekstiilisouk - 3,2 km / 2 mi
Suuri moskeija - 3,3 km / 2,1 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Dubai (DXB-Dubain kansainvälinen lentoasema) - 10 km / 6,2 mi
Sharjah (SHJ-Sharjahin kansainvälinen lentoasema) - 37,4 km / 23,3 mi
Dubai (DWC-Al-Maktoumin kansainvälinen lentoasema) - 59,1 km / 36,7 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupungin perimä vero: 10.00 AED per majoitustila per yö Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan turismimaksun. Maksu on 10.00 AED ensimmäisestä makuuhuoneesta per yö, ja se nousee 10.00 AED:lla per yö jokaisen lisämakuuhuoneen myötä.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 35.00 AED per henkilö
- Lentokenttäkuljetusmaksu: 300 AED per henkilö yhteen suuntaan
- Aikainen sisäänkirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 150.00 AED
- Myöhäinen uloskirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 150.00 AED
- Lisävuode: 125.0 AED per päivä
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
- Tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä ja avustajaeläimiä.
Fortune Karama Hotel kartta
Osoite
Fortune Karama Hotel
Near karama Metro Station
Al Karama, Dubai, Arabiemiraatit
N 25.242501 E 55.297876
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.






























