1 / 15

Alloggio Turistico Sea Port - Next to the Cruise Ship Free Shuttle Terminal

Civitavecchia, Italia

Civitavecchian satama lähellä



Hotellin mukavuudet

Ilmastointi
Internet
Astianpesukone
Lemmikkieläimet sallittu
Uuni
Hiustenkuivaaja
Kylpyamme tai suihku
Suihku

Civitavecchian satama ja Largo della Pace sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä aamiaismajoitus sijaitsee 0,7 km:n päässä kohteesta Civitavecchian arkeologinen kansallismuseo ja 0,8 km:n päässä kohteesta Piazza della Vita. Tässä majoituspaikassa on 5 kodikasta huonetta. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Largo della Pace - 0,2 km / 0,1 mi
Civitavecchian arkeologinen kansallismuseo - 0,8 km / 0,5 mi
Civitavecchian satama - 0,9 km / 0,6 mi
Piazza della Vita - 1 km / 0,6 mi
Forte Michelangelo (linnoitus) - 1 km / 0,6 mi
Taurinen kylpylä - 2,2 km / 1,4 mi
Aurelia Karting Club - 4,9 km / 3 mi
Terme della Ficoncella - 5,3 km / 3,3 mi
Terme Taurine - 5,5 km / 3,4 mi
Aquafelix - 6 km / 3,7 mi
Villa La Saracena - 8,6 km / 5,4 mi
Santa Marinellan ranta - 10,6 km / 6,6 mi
Castello Odescalchi - 11,3 km / 7 mi
Vapaa ranta - 11,6 km / 7,2 mi
Frangipanen linnoitus - 17,9 km / 11,1 mi

Lähimmät lentokentät ovat:
Rooma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vincin kansainvälinen lentoasema) - 67,9 km / 42,2 mi
Ciampinon lentokenttä (CIA) - 87,1 km / 54,2 mi

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupungin perimä vero: 3.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 5 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Lemmikit: 25 EUR per majoitustila per yöpyminen
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan 25 EUR:n suuruinen lisämaksu klo 11.00–0.00

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Alloggio Turistico Sea Port - Next to the Cruise Ship Free Shuttle Terminal kartta

Osoite

Alloggio Turistico Sea Port - Next to the Cruise Ship Free Shuttle Terminal

Via XVI Settembre 34

00053

Civitavecchia, Italia

Miksi valita Sembo

Voittamaton arvo ja joustavuus

Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.

Matkailijat luottavat ympäri maailmaa

Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.

Helppo matkasuunnittelu

Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.

Matkusta omalla tavallasi

Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.