




Koresh Hotel
Jerusalemin kaupungin keskusta, Jerusalem, Israel
Hotellin mukavuudet
Koresh Hotel sijaitsee keskustassa, joten Herzl-vuori löytyy kivenheiton päästä ja Uusi portti puolestaan vain 3 minuutin kävelymatkan päästä. Tämä hotelli sijaitsee 0,9 km:n päässä kohteesta Itsenäisyyspuisto ja 0,9 km:n päässä kohteesta Jerusalemin Notre Dame -keskus. Kaikissa 29 huoneessa on ilmastointi, jääkaappi sekä taulutelevisio. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Käytössäsi on kylpyhuone, josta löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on tallelokero ja oleskelualue. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Herzl-vuori - 0,1 km / 0,1 mi
Uusi portti - 0,3 km / 0,2 mi
Mamillan ostoskeskus - 0,3 km / 0,2 mi
Ben Yehudan katu (ostospaikka) - 0,5 km / 0,3 mi
Jerusalemin Notre Dame -keskus - 0,5 km / 0,3 mi
Kikar Zion - 0,5 km / 0,3 mi
St. Saviour -luostari - 0,5 km / 0,3 mi
Jaffan portti - 0,5 km / 0,3 mi
Itsenäisyyspuisto - 0,6 km / 0,4 mi
Tower of David Museum of the History of Jerusalem (Jerusalemin historian museo) - 0,7 km / 0,4 mi
Kristuskirkko - 0,7 km / 0,4 mi
Pyhän haudan kirkko - 0,7 km / 0,5 mi
Via Dolorosa - 0,8 km / 0,5 mi
Etiopian luostari - 0,8 km / 0,5 mi
Omarin moskeija - 0,8 km / 0,5 mi
Lähin suuri lentokenttä on Tel Aviv (TLV-Ben Gurion) - 52,3 km / 32,5 mi
Käytössäsi on business center, kuivapesula-/pesulapalvelut ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Hyödynnä lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden). Seuraavat palvelut ovat saatavilla: ilmainen langaton internetyhteys ja concierge-palvelut. Hotelli tarjoaa asiakkailleen huonepalvelun. Baarissa voit nauttia raikasta juotavaa. Maksullinen täysi aamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.30–12.00.Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraavat maksut majoituspaikassa: Israelin arvonlisävero (18 %). Arvonlisävero (18 %) ei välttämättä koske niitä maassa oleskelevia matkailijoita, jotka esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Maksu täydestä aamiaisesta: noin 12 USD aikuisille ja 12 USD lapsille
- Lentokenttäkuljetusmaksu: 350 USD per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 4 henkilöä)
- Kuljetuksen hinta per lapsi: 350 USD (yhteen suuntaan), (max. ikä 2 vuoden ikäiset)
- Lisävuoteet ovat saatavilla lisämaksusta
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
- Tämä majoituspaikka ei tarjoile alkoholia.
- Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.
Koresh Hotel kartta
Osoite
Koresh Hotel
Koresh 3
9414403
Jerusalemin kaupungin keskusta, Jerusalem, Israel
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.

























