




Hotel Lantern Gion
Gion, Kioto, Japani
Hotellin mukavuudet
Kawaramachi-katu ja Kiyomizun temppeli sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä majatalo sijaitsee 2,1 km:n päässä kohteesta Heianin pyhäkkö ja 3,2 km:n päässä kohteesta Kioton yliopisto. Kaikissa 11 huoneessa on ilmastointi ja mikroaaltouuni. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Kylpyhuoneesta löytyy ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Huoneet siivotaan päivittäin. Huoneissa on työpöytä. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Yasui Konpiragu - 0,1 km / 0,1 mi
Kenninjin temppeli - 0,1 km / 0,1 mi
Hanamikoji-katu - 0,3 km / 0,2 mi
Yasakan pyhäkkö - 0,4 km / 0,3 mi
Gion Corner (teatteri) - 0,4 km / 0,3 mi
Hokanjin temppeli - 0,4 km / 0,3 mi
Kōdain temppeli - 0,5 km / 0,3 mi
Shijo-katu - 0,5 km / 0,3 mi
Ryōzen Kannon -sotamuistomerkki - 0,5 km / 0,3 mi
Kamo-joki - 0,8 km / 0,5 mi
Gion Shirakawan alue - 0,8 km / 0,5 mi
Gion Tatsumin silta - 0,8 km / 0,5 mi
Kioton MINAMIZA-teatteri - 0,8 km / 0,5 mi
Chion-inin temppeli - 0,9 km / 0,5 mi
Ponto-chō-kuja - 0,9 km / 0,6 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 50,6 km / 31,5 mi
Kobe (UKB) - 83 km / 51,6 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 101,3 km / 63 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
- Sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu klo 21.00–23.00
- Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
- Pyyhemaksu: 200 JPY per henkilö per yö (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Lapsia (iältään 18 vuoden tai nuorempia) ei voida majoittaa tässä hotellissa.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
Hotel Lantern Gion kartta
Osoite
Hotel Lantern Gion
44-49 Bishamon-cho, Higashiyama-ku
605-0812
Gion, Kioto, Japani
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.











































































