1 / 32

The Oliver Hotel

Puerta de Tierra, San Juan, Puerto Rico

Pan American Pier lähellä



Hotellin mukavuudet

Ilmastointi
Baari
Internet
Rauta
Silitysrauta ja silityslauta
Kylpyamme tai suihku
Tupakointi sallittu
Lemmikkieläimet eivät ole sallittuja
Suihku

San Juanin satama sijaitsee 5 minuutin kävelymatkan päässä ja Condado Beach 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 3,2 km:n päässä kohteesta Puerto Ricon kokouskeskus ja 3,9 km:n päässä kohteesta Pan American Pier. Kaikkien 22 huoneen mukavuuksiin kuuluu ilmastointi. Sängyissä on ylelliset vuodevaatteet. Kaikissa huoneissa on vuodesohva. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Käytössäsi on kylpyhuone, jossa on suihku. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Puerto Ricon kansalliskaartimuseo - 0,2 km / 0,1 mi
San Juanin satama - 0,4 km / 0,2 mi
San Juanin lahti - 0,4 km / 0,3 mi
Kaupungintalo - 0,6 km / 0,4 mi
Luis Muñoz Riveran puisto - 0,9 km / 0,6 mi
Castillo de San Cristobal (monumentti) - 1,1 km / 0,7 mi
San Juanin kansallinen historiallinen alue - 1,1 km / 0,7 mi
Third Millennium Park - 1,1 km / 0,7 mi
Plaza de Colónin aukio - 1,2 km / 0,7 mi
Muelle 4 - 1,2 km / 0,7 mi
Calle Fortaleza - 1,2 km / 0,7 mi
Teatro Tapia - 1,2 km / 0,7 mi
Merimuseo - 1,3 km / 0,8 mi
Escambron Beach - 1,3 km / 0,8 mi
Muelle 3 - 1,3 km / 0,8 mi

Lähimmät lentokentät ovat:
San Juan (SJU-Luis Munoz Marinin kansainvälinen lentokenttä) - 12,3 km / 7,6 mi
Ponce (PSE-Mercedita) - 113,2 km / 70,3 mi
Aguadilla (BQN-Rafael Hernandezin lentokenttä) - 133,4 km / 82,9 mi
Eugenio María de Hostos (MAZ) - 153,8 km / 95,6 mi

Käytössäsi on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja matkatavarasäilytys. Tässä hotellissa on merkityt tupakointialueet. Olivina palvelee majoituspaikan asiakkaita. Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki baarissa.

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupungin perimä vero: 9.0 USD per majoitustila per yö
  • Palvelumaksu: 15 prosenttia

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

The Oliver Hotel kartta

Osoite

The Oliver Hotel

164 Av. de la Constitución

00901

Puerta de Tierra, San Juan, Puerto Rico

Miksi valita Sembo

Voittamaton arvo ja joustavuus

Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.

Matkailijat luottavat ympäri maailmaa

Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.

Helppo matkasuunnittelu

Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.

Matkusta omalla tavallasi

Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.