1 / 43

Center Hotels Klöpp

Reykjavík 101, Islanti

Reykjavikin satama lähellä



Hotellin mukavuudet

Baari
Internet
Kokoustila
Kahvinkeitin
Televisio
Turvallisuuslaatikko
Puhelin
Kaapeli- tai satelliitti-TV
Hiustenkuivaaja
Minibaari
Rauta
Silitysrauta ja silityslauta
Kylpyamme tai suihku
Tupakointi ei sallittu
Lemmikkieläimet eivät ole sallittuja
Työpöytä
Liikematkustajaystävällinen
Kestävä

Center Hotels Klöpp sijaitsee keskustassa, joten Laugavegurin vaellusreitti löytyy kivenheiton päästä ja Reykjavikin satama puolestaan vain 12 minuutin kävelymatkan päästä. Tämä hotelli sijaitsee 0,6 km:n päässä kohteesta Harpa ja 0,1 km:n päässä kohteesta Islannin kansallisteatteri. Kaikkien 46 huoneen varusteluun kuuluu jääkaappi ja taulutelevisio. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Käytössäsi on kylpyhuone, josta löytyy kylpyamme tai suihku ja hiustenkuivaaja. Varusteluun kuuluu työpöytä, minibaari ja puhelin (ilmaiset paikallispuhelut). Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Laugavegurin vaellusreitti - 0,1 km / 0,1 mi
Islannin kansallisteatteri - 0,2 km / 0,1 mi
Kansallismuseo - 0,2 km / 0,1 mi
Skólavörðustígur - 0,2 km / 0,1 mi
Arnarhollin patsas - 0,3 km / 0,2 mi
Islannin phallologinen museo - 0,4 km / 0,3 mi
Ásgrímur Jónssonin kokoelma - 0,5 km / 0,3 mi
Leifur Eiríkssonin patsas - 0,5 km / 0,3 mi
Auringonvaeltaja - 0,5 km / 0,3 mi
Harpa - 0,6 km / 0,3 mi
Austurvöllur - 0,6 km / 0,4 mi
Einar Jónsson -museo - 0,6 km / 0,4 mi
Tuomiokirkko - 0,6 km / 0,4 mi
Hallgrimskirkja - 0,6 km / 0,4 mi
Reykjavíkin tuomiokirkko - 0,6 km / 0,4 mi

Lähimmät lentokentät ovat:
Reykjavík (RKV-Reykjavíkin kansallinen lentoasema) - 2,5 km / 1,5 mi
Keflavíkin kansainvälinen lentoasema (KEF) - 50,4 km / 31,3 mi

Majoituspaikan ensisijainen lentokenttä on Keflavíkin kansainvälinen lentoasema (KEF).

Käytössäsi on business center, kuivapesula-/pesulapalvelut ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Seuraavat palvelut ovat saatavilla: ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja televisio yleisissä tiloissa. Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki baarissa. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.00–10.00.

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupungin perimä vero: 800.00 ISK per majoitustila per yö

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 3500 ISK aikuisille ja 3500 ISK lapsille
  • Aikainen sisäänkirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 6000 ISK
  • Myöhäinen uloskirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 15000 ISK
  • Vauvansänky: 1500.0 ISK per yö
  • Lisävuode: 7500 ISK per yö

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Center Hotels Klöpp kartta

Osoite

Center Hotels Klöpp

Klapparstig 26

101

Reykjavík 101, Islanti

Miksi valita Sembo

Voittamaton arvo ja joustavuus

Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.

Matkailijat luottavat ympäri maailmaa

Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.

Helppo matkasuunnittelu

Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.

Matkusta omalla tavallasi

Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.