




The Place Vaticano 278
Rooma, Italia
Hotellin mukavuudet
The Place Vaticano 278 sijaitsee keskustassa, ja Pietarinkirkko ja Sikstuksen kappeli 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä majatalo sijaitsee 2,6 km:n päässä kohteesta Vatikaanin museot ja 3,6 km:n päässä kohteesta Piazza Navona. Kaikkien 3 huoneen varusteluun kuuluu mikroaaltouuni. Jokaisessa huoneessa on kalustettu parveke. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Villa Doria Pamphili (puutarha) - 0,7 km / 0,5 mi
Vatikaanin puutarha - 1,2 km / 0,8 mi
Pietarinaukio - 2,1 km / 1,3 mi
Vatikaanin museot - 2,1 km / 1,3 mi
Apostolinen palatsi - 2,4 km / 1,5 mi
Sikstuksen kappeli - 2,4 km / 1,5 mi
Pietarinkirkko - 2,4 km / 1,5 mi
Vatikaanin kaupunkivaltion kuvernoraatin palatsi - 2,5 km / 1,5 mi
Via Cola di Rienzo - 2,6 km / 1,6 mi
Tiber River - 2,6 km / 1,6 mi
Via Giulia - 2,6 km / 1,6 mi
Corso Vittorio Emanuele II - 2,8 km / 1,7 mi
Bambino Gesù -sairaala - 2,8 km / 1,7 mi
Castel Sant'Angelo - 2,9 km / 1,8 mi
Monte Mario - 3 km / 1,8 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Ciampinon lentokenttä (CIA) - 32,5 km / 20,2 mi
Rooma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vincin kansainvälinen lentoasema) - 26,8 km / 16,6 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupungin perimä vero: 7.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 10 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Lemmikit: 20 EUR per lemmikki per yö (korkeintaan 100 EUR per yöpyminen)
- Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
- Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
The Place Vaticano 278 kartta
Osoite
The Place Vaticano 278
Via Gregorio VII 278
00165
Rooma, Italia
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.