




THE GENERAL KYOTO Shijyo Shinmachi
Shijo, Kioto, Japani
Hotellin mukavuudet
THE GENERAL KYOTO Shijyo Shinmachi sijaitsee keskustassa, ja Shijo-katu sijaitsee 2 minuutin kävelymatkan päässä ja Nishiki Market 7 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 1,2 km:n päässä kohteesta Kawaramachi-katu ja 3,7 km:n päässä kohteesta Kiyomizun temppeli. Kaikissa 32 huoneessa on ilmastointi ja taulutelevisio. Mukavuuksiin kuuluu satelliittikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, designer-hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Huone siivotaan päivittäin, ja vauvansänkyjä (lisämaksusta) on saatavilla pyynnöstä. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Shijo-katu - 0,2 km / 0,1 mi
Nishiki Market - 0,6 km / 0,4 mi
Sanjo - 0,9 km / 0,5 mi
Teramachi-katu - 0,9 km / 0,6 mi
Mikane-pyhäkkö - 0,9 km / 0,6 mi
Kioton Shinkyogokun ostoskatu - 0,9 km / 0,6 mi
Kioton kansainvälinen manga-museo - 1 km / 0,6 mi
Kawaramachi-katu - 1,2 km / 0,8 mi
Kiyamachi-katu - 1,3 km / 0,8 mi
Ponto-chō-kuja - 1,4 km / 0,9 mi
Nijōn linna - 1,5 km / 1 mi
Kioton MINAMIZA-teatteri - 1,5 km / 1 mi
Gion Shirakawan alue - 1,7 km / 1 mi
Kamo-joki - 1,8 km / 1,1 mi
Kenninjin temppeli - 1,8 km / 1,1 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 50,2 km / 31,2 mi
Kobe (UKB) - 78,3 km / 48,7 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 97,4 km / 60,5 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
- Pyyhemaksu: 0 JPY per henkilö, per yöpyminen
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Maksu täydestä aamiaisesta: noin 2300 JPY aikuisille ja 2300 JPY lapsille
- Vauvansänky: 1100.0 JPY per yö
- Lisävuode: 3500.0 JPY per päivä
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Yksi korkeintaan 6 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
THE GENERAL KYOTO Shijyo Shinmachi kartta
Osoite
THE GENERAL KYOTO Shijyo Shinmachi
392 Mukadeyacho Nakagyo Ward
604-8214
Shijo, Kioto, Japani
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.






























































































